Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapBMI (ang. Body Mass Index) to wskaźnik masy ciała
(w kg) w stosunku do wzrostu (w cm).
Wskaźnik BMI informuje o tym, w jakim przedziale
znajduje się Twoja masa ciała: niedowaga, norma,
nadwaga lub otyłość.

BMI = masa ciała (kg)/[wzrost (m)]2

  • cm

  • kg

Niedowaga
Prawidłowe
Nadwaga
Otyłość
18,5
25
30

Twoje BMI jest poniżej normy, masz niedowagę. Jeśli chcesz osiągnąć prawidłową masę ciała, rozpocznij zbilansowaną dietę przygotowaną przez ekspertów DietMap.
Twoje BMI jest w normie. Jeśli chcesz utrzymać prawidłową masę ciała i zdrowo się odżywiać rozpocznij zbilansowaną dietę przygotowaną przez ekspertów DietMap.
Twoje BMI znajduje się powyżej normy. Niestety masz nadwagę. Rozpoczynając odchudzanie z naszym planem żywieniowym, pod okiem ekspertów DietMap szybko i skutecznie pozbędziesz się kg, które dzielą cię od prawidłowej masy ciała.
Twoje BMI znajduje się powyżej normy. Niestety cierpisz na otyłość, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Rozpoczynając odchudzanie z naszym planem żywieniowym, pod okiem ekspertów DietMap szybko i skutecznie pozbędziesz się kg, które dzielą cię od prawidłowej masy ciała
poznaj dietę
Kalkulator BMI pozwala określić nie tylko to, czy cierpimy na nadwagę lub otyłość. Dzięki interpretacji tego wskaźnika możemy oszacować ryzyko pojawienia się chorób związanych z nadmierną masą ciała. WHO (World Health Organization) informuje, że wskaźnik masy ciała przekraczający 25 kg/m2 może zwiększać ryzyko pojawienia się choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy, zwyrodniania kości i stawów, a także niektórych nowotworów. Ryzyko to rośnie proporcjonalnie do wskaźnika BMI. Dlatego im mniejszy (mieszczący się w normie 18,5-24,9 kg/m2) wskaźnik masy ciała, tym lepiej dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że BMI poniżej 18,5 kg/m2 to także ryzyko gorszego staniu zdrowia, związane głównie z niedoborami składników odżywczych, mineralnych i witamin. Dlatego właśnie zachęcamy do określenia swojego wskaźnika masy, używając kalkulatora BMI dostępnego powyżej.

BMI to dobry wskaźnik, który jednak nie sprawdzi się u osób intensywnie trenujących, sportowców, i kobiet w ciąży. Każda z tych osób zalicza się do innych kryteriów, według których określa się prawidłową masę ciała. Wskaźnik BMI u dzieci interpretuje się w oparciu o siatki centylowe dla wieku.