Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapCzwartek, 3 listopada 2016 | 10:29:40 nierówna walka ;)
Może na początek powiem z czym się zmagam ;)
  • niedoczynność tarczycy
  • hashimoto
  • hiperinsulinemia
  • insulinooporność
No i oczywiście zmagam się z wagą ... moją wagą. A kiedyś było już dobrze ...
Trzy lata temu zdniagnozowano u mnie problemy z tarczycą i na początku idealnie zadziałała na nią zmiana diety - schudłam 23 kg, wyniki się na chwilę poprawi a ja byłam mega aktywną osobą.
Mam za sobą 3 półmaratony, wile biegów na 10 i 5 km i marzyłam o maratonie.
I kiedy już myślałam, że wszystko jest dobrze zaczęłam znowu źle się czuć. Powoli zaczęłam tyć - potrafiłam w ciągu tygodnia przybrać 2-2,5 kg. I tak w szybkim tempie wróciło 16 kg :( i na nowo zaczęłam szukać przyczyn zaistaniałego stanu rzeczy. I wtedy badania pokazały problemy z insuliną (stąd takie tycie) oczywiście tarczyca znowu szalała a ja nie miałam siły podnieść się z kanapy a co tu dopiero mówić o bieganiu.

Za na mową koleżani znalazłam się tutaj - zaczęłam dietę dla chorych na hashimoto. Trochę ją koryguję względem moich problemów z insuliną. ale ogólnie nareszcie czuję się dużo lepiej!

Mam nadzieję, że za samopoczuciem pójdą dobre wyniki tarczycy i oczywiście na wadze! :)


Komentarze (3)
Czwartek, 3 listopada 2016 | 19:33:58 Niko 8

aż miło czytać, taki zapał :D powodzenia z dietą i smacznego :)

Piątek, 4 listopada 2016 | 10:49:35 ankowalczyk 325

Witamy w naszej DietMapowej rodzinie. Mam nadzieję, że wraz z nami szybko upora się Pani ze zbędnymi kilogramami a samopoczucie bardzo naturalnie i samoistnie wróci do normy. Trzymam mocno kciuki za motywację i chęć zmian. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służę pomocą i dietetyczną radą. Pozdrawiam serdecznie, Anna Kowalczyk Dietetyk DietMap

Sobota, 12 listopada 2016 | 18:27:15 alka666 224

Mnie również w ten sposób zaczęły się problemy. Miałam trzykrotnie większe wyrzuty insuliny, niż u zdrowego człowieka. Hipoglikemia, brak chęci do czegokolwiek, doły i złe myśli. Dopiero tutejsza dieta Hashimoto pozwoliła poradzić sobie z problemami. To naprawdę działa! Życzę szybkich i pozytywnych efektów diety!