Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapZadaj pytanie dietetykowi

Wypełnij wszystkie wymagane pola

Nowe korzyści z drobnych zmian w stylu życia

| 21.04.2016
Nowe korzyści z drobnych zmian w stylu życia

Co znaczy sformułowanie "prozdrowotna zmiana stylu życia"? Ogólnie chodzi o zwiększenie aktywności fizycznej, jadanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, częstrze przebywanie na świeżym powietrzu oraz dbanie o wyciszenie się i spokój psychiczny. Warto o to zabiegać. Dlaczego?

Według opublikowanego w 2007 roku raportu Instytutu Milken pt. "An Unhealthy America" wynika, iż wdrożenie do swojej codziennej rutyny poszczególnych elementów stylu życia, które przyczyniają się do m.in. redukcji masy ciała, prozdrowotnej zmiany diety, umiarkowanej, regularnej aktywności fizycznej oraz rzucenia palenia jest związane z redukcją kosztów związanych z leczeniem skutków siedmiu najpopularniejszych chorób (nowotworów, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, udarów mózgu, chorób niedokrwiennych serca, chorób płuc oraz schorzeń psychicznych) o łącznej wartości 1.6 biliona dolarów do 2023 r. Naukowcy łączą to również z redukcją około 40 milinów nowych przypadków zachorowań do 2023 roku.

Wynika z tego, iż warto wdrożyć do swojej codzienności elementy prozdrowotnego stylu życia. Jak mówią specjaliści, nie trzeba zmieniać od razu wszystkich swoich przyzwyczajeń, lecz powoli, a konsekwentnie wdrażać w życie poszczególne jego składowe. Napewno nam się to opłaci. Do dzieła!

Zobacz także