Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map

JEDYNY TAKI

Mobilny plan
diety wegetariańskiej w Twoim telefonie

znak diety wegetariańskiej





Jesteś wegetarianinem
lub
planujesz
rozpocząć swoją
przygodę z bezmięsną
dietą?


Zacznij już dziś!



Program DietMap to gotowy jadłospis
dopasowany do Twoich potrzeb uwzgledniający najważniejsze zasady
diety wegetariańskiej


posiłki bez mięsa

Wypróbuj dietę!
Dieta wegetariańska DietMap to ponad 1000 przepisów
na pyszne potrawy bez mięsa!




Nasze diety są tworzone
przez wykfalifikowanych dietetyków w
oparciu o najnowsze normy i zasady
Instytutu Żywności i Żywienia.
Inteligenta aplikacja umożliwia
zarzadzanie dietą, dopasowywanie
jadłospisu oraz zapewnia stałą kontrolę
popełnianych błędów.




Dzięki funkcjonalnościom aplikacji perfekcyjnie
dopasujesz dietę do siebie!




Szybko wymienisz posiłek
na inny o podobnej kaloryczności


Dodasz potrawę lub danie
do ulubionych

Stworzysz własne danie
i wprowadzisz je do swojej diety


Zeskanujesz dowolny produkt
i dodasz go do menu
Zobacz jakie to proste!
Wszystkie funkcjonalności możesz mieć już za
29 zł
miesięcznie
Zarejestruj się już dziś




... i zacznij korzystać z przydatnych narzędzi




Mobilna lista zakupów
dostępna w telefonie i na tablecie, zawsze pod ręką

Stała opieka dietetyka
gwarantująca bezpieczeństwo diety i odpowiedzi na nurtujące pytania

Podgląd wartości odżywczej diety
umożliwiający kontrolę jadłospisu

Kalkulator kalorii
dzięki, któremu błyskawiczne sprawdzisz kaloryczności
dowolnego produktu



Dzięki mobilnej aplikacji
DietMap
będziesz na bieżąco ze swoim
planem w biurze, domu i restauracji,
gdziekolwiek jesteś!
Program DietMap możesz mieć już teraz
Dieta godna polecenia!

Piszą o niej największe portale i gazety
gazeta wyborcza puls biznesu wprost
" Aplikacja posiada wiele przydatnych opcji: możliwość wymiany posiłków w ramach tej samej wartości kalorycznej, mobilną listę zakupów, kontroler wagi, kalkulator kalorii, czy możliwość tworzenia własnych dań i włączania ich do planu diety. " " Jeżeli zdarzą nam się chwile słabości i zjemy coś spoza planu żywieniowego, to aplikacja sama przelicza dalszy plan diety i automatycznie obniża nam kaloryczność kolejnych posiłków. " " Program oferuje indywidualny plan żywieniowy, który pomaga nam chudnąć. Dzięki aplikacji możemy kontrolować swoją dietę, odżywiać się zdrowo i bezpiecznie tracić zbędne kilogramy. "
onet miasto kobiet female
" Twórcy DietMap nie próżnują. W najbliższym czasie program poszerzy się o nowe diety, np. "dietę dla zapracowanych" lub "dietę prostą i tanią". Planują też stworzenie kolejnych aplikacji, np. treningowej i dla mam. " " Nowa i jedna z wyżej ocenianych aplikacji mobilnych DietMap, która pomogła schudnąć wielu wymagającym osobom. Zwłaszcza takim, którym nie wystarcza jedynie sztywny jadłospis. DietMap to propozycja dla kochających jeść i dbających o swoją linię. " " DietMap to idealne narzędzie dla osób dbających o jakość i zdrowotność diety. Pobierając aplikację otrzymujemy nie tylko gotową, zdrową dietę, ale także możliwość modyfikowania jej według własnych potrzeb i upodobań. "


Poznaj zasady diety wegetariańskiej!

Chcesz rozpocząć przygodę z bezmięsną dietą? Sprawdź założenia diety wegetariańskiej. Dowiedz się więcej...


Wegetarianizm (łac. vegetabilis - roślinny) jest alternatywnym sposobem żywienia polegającym na wykluczeniu z codziennego jadłospisu wybranych produktów pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej z diety eliminuje się mięso czerwone oraz drób. Podstawę diet wegetariańskich stanowią produkty zbożowe, warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych oraz orzechy. Wegetarianizm obejmuje kilka rodzajów diet: lakotowegetarianizm, laktoowowegatarianizm (najpowszechniejsza forma), weganizm, frutarianizm oraz witarianizm. Osoby rezygnujące z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego kierują się różnymi względami, najczęściej są to motywy etyczne, zdrowotne, ekologiczne i humanitarne.
Czym jest dieta wegetariańska i jakie są jej odmiany
Dieta wegetariańska to alternatywny sposób żywienia się polegający głównie na wykluczeniu z codziennego jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego. Wyróżnia się wiele odmian diet wegetariańskich, a ich podział warunkowany jest kategorią produktów, które dana forma wegetarianizmu dopuszcza lub nie dopuszcza do spożycia.
  • Pescowegetarianizm (oficjalnie nie jest to odnoga diety wegetariańskiej) nie pozwala na spożycie mięsa (głównie czerwonego i jego przetworów, drobiu oraz podrobów), dopuszczającą spożycie ryb, jaj, mleka i jego przetworów. Ten sposób żywienia zaleca się osobom, rozpoczynającym swoją przygodę z wegetarianizmem.

  • Laktowegetarianizm to dieta, w której spośród produktów pochodzenia zwierzęcego można spożywać mleko i jego przetwory, wyklucza się mięso, drób, ryby i jaja.

  • Laktoowowegetarianizm dopuszcza spożywanie produktów mlecznych i jaj.

  • Weganizm to skrajny rodzaj wegetarianizmu, w którym zabrania się spożywania jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego (łącznie z mlekiem, żelatyną i miodem).

  • Frutarianizm (fruktarianizm) forma diety wegetariańskiej dopuszczająca spożywanie jedynie owoców i warzyw, których zerwanie nie powoduje śmierci rośliny. Skrajni frutarianie jedzą jedynie owoce, które same spadły z drzewa. Frutarianie często bywają też witarianami.

  • Witarianizm (raw wegan) to sposób odżywiania się surowymi, nieprzetworzonym warzywami i owocami z upraw ekologicznych. Witarianizm jest rodzajem diety, wykluczającej spożywanie pokarmów poddanych obróbce termicznej. Oczywiście wyklucza również wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym miód).
Czy wegetarianizm jest zdrowy?
Osoby decydujące się na zmianę swojej diety na wegetariańską najczęściej kierują się względami zdrowotnymi, etycznymi, humanitarnymi i ekologicznymi. Eksperci nie są zgodni co do tego czy wegetariańska dieta jest w 100% zdrowym sposobem odżywania się. Istnieje jednak wiele badań potwierdzających korzystny wpływ diet wegetariańskich (tych mniej restrykcyjnych: semiwegetarianiuzmu i laktoowowegatarianizmu) na samopoczucie i zdrowie człowieka.

U osób praktykujących wegetarianizm odnotowuje się mniejsze ryzyko zachorowania na choroby takie jak: otyłość, cukrzyca typu 2, choroba niedokrwienna serca oraz niższą śmiertelność z powodu niektórych nowotworów. Ponadto stwierdza się u nich niższe stężenia cholesterolu we krwi oraz niższe ciśnienie tętnicze, co pomaga zapobiegać rozwojowi miażdżycy i chorób serca. Korzyści te związane są ze znacznie mniejszym, w porównaniu do osób na tradycyjnej diecie, spożyciem cholesterolu, nasyconych kwasów tłuszczowych zaś większą konsumpcją błonnika pokarmowego, witamin C i E, folianów, karotenoidów, flawonoidów, magnezu i potasu.

Diety wegetariańskie często są lepszym źródłem węglowodanów złożonych i dostarczają mniej cukrów prostych, co również sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała i profilaktyce chorób cywilizacyjnych.
Jakie zagrożenia czyhają na wegetarian?
Im bardziej restrykcyjna dieta (dopuszczająca niewiele pokarmów do spożycia) tym więcej zagrożeń może wynikać z jej stosowania. Dotyczą one głównie niedoborów pokarmowych składników odżywczych, witamin i składników mineralnych, w które obfitują produkty pochodzenia zwierzęcego. Diety wegetariańskie dopuszczające spożywanie mleka i jego przetworów nie bywają niedoborowe w pełnowartościowe białko. Inaczej jest w przypadku diet wegańskich, gdzie jedynym źródłem białka są orzechy i rośliny strączkowe. Białko w nich zawarte nie jest pełnowartościowe i nie dostarcza wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju aminokwasów. Dlatego restrykcyjne diety, zwłaszcza bez mleka, jaj czy ryb nie są zalecane dzieciom i młodzieży.

Diety wegetariańskie są zazwyczaj bogate w niezbędne nienasycona kwasy tłuszczowe omega-6, jednakże bywają niedoborowe w omega-3, niezbędne w profilaktyce chorób serca. W związku z tym zaleca się włączenie do diety olejów roślinnych: oliwy z oliwek, oleju rzepakowego.

Diety wegetariańskie, jeśli są odpowiednio zbilansowane, dostarczają podobnej ilości składników mineralnych z wyjątkiem cynku i żelaza. To pierwiastki, których przyswajalność jest lepsza w dietach z udziałem mięsa.
Plusy i minusy stosowania diet wegetariańskich
Korzyści

Prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska, zawierająca mleko i jego przetwory lub jaja może dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych w każdym okresie życia.

Diety bogate w warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, orzechy i produkty zbożowe zawierają mniej niż diety mięsne nasyconych kwasów tłuszczowych, cholesterolu, cukrów prostych oraz soli, co jest korzystne z żywieniowego punktu widzenia.

Zagrożenia

Istnieje ryzyko niezbilansowania diety wegetariańskiej, dlatego konieczna jest konsultacja z dietetykiem przed zmianą sposobu odżywania się.