Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map
Środa, 25 lutego 2015 | 17:38:15 Jak radzić sobie z brakiem apetytu u dziecka?

Jedną z ważniejszych zasad jest niezmuszanie dziecka do jezdnia. Mówi się, że to my, rodzice, decydujemy o tym co i kiedy zje dziecko, a ono czy i w jakiej ilości.

Naszym zadaniem jest zapewnianie dostępu do pięciu zdrowych i odżywczych posiłków każdego dnia. Dzięki temu będzie mogło zaspokoić swój apetyt odpowiednimi produktami.

Jeśli wprowadzasz warzywa, owoce lub inne nowe produkty rób to stopniowo łącząc je w potrawach, które lubi Twoje dziecko.

Warto mieć na uwadze też zjawisko neofobi. Występuje najczęściej u dzieci pomiędzy 2 a 5 rokiem i objawia się niechęcią do próbowania nowych pokarmów i nieznanych smaków. Skutecznym sposobem radzenia sobie z tym zjawiskiem jest wielokrotne podawanie dziecku nielubianych pokarmów (jednak bez przymusu). Tak, aby wkrótce nowe smaki stały się codziennymi.

Najważniejszy jest przykład z góry, czyli nasza postawa do jedzenie. Dzieci są chłonne jak gąbka i czerpią wzorce z dorosłych. Jeśli sami będziemy pielęgnować zdrowe nawyki, z pewnością łatwiej będzie nam przekonać do nich dzieci.