Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapŚroda, 16 kwietnia 2014 | 13:57:54 Prośba o wsparcie
Witajcie użytkownicy i użytkowniczki!

Mam na imię Karolina, własnie kończę studia (jestm w trakcie pisania pracy licenciackiej).
Od niedawna stopniowo przechodzę na dietę wegetariańską. Początkowo zrezygnowałam z wieprzowiny (wołowiny w zasadzie nie jadłam od małego).
Obecnie nie jem też drobiu. Jestem na etapie ograniczania ilosci ryb w swojej dietc i powiem szczerze, nie nie jest to proste. Uwiebiam sushi, rybę po grecku, łososis tariyaki i wszelkie dania z rybami. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się totalnie zrezygnowac z mięa.
Teraz mieso zastąpiłam produktami nabiałaowymi i wszelkimi potrawami ze strączkowych.

Jakie są zalety wegetarianizmu?
  • zdecydowanie zdrowsza dieta i większa dbałosć o jej zbilansowanie
  • odkrywanie nowych smaków
  • czyste sumienie
  • bycie EKO!
Nikogo nie chcę namawiać do prześcia na wegetarianizm. Moja decyzja była świadoma i dobrowolna. Rodzice, siostra i brat dalej jedzą mieso. Ja mam swoją "kuchnię" i sama przyrządzam posilłki. Często są tak smaczne, że cała rodzina prosi o ich przyrządzanie :)


Zastanawiałam się jak jest z przejsciem na weganizm. Ktoś z was ma takie doświadczenia? Możecie udzielić kilku wskazówek?
Moze jest tu ktoś, kto chciałby się przyłaczyć? Razem raźniej!

Komentarze (2)
Środa, 5 listopada 2014 | 11:56:07 Lisek 21

Dawno tu nie zaglądałam, ale widzę, ze mój blog ktoś skomentował. Miła niespodzianka :)))) Dzięki Ci za wsparcie i powiem, ze podziwiam. Ja dietę trzymam ok 4 miesięcy i jest mi dobrze bez mięsa. Czasem przygotowuję rybę, bo ją uwielbiam. To pomaga mi też nie tęsknic za mięsem :) Nie jem go bo podobnie jak Ty traktuję zwierzęta na równi z nami i nie chcę kosztem swojej przyjemności (np. zjedzenie burgera) poświęcać niewinnej krówki :) Może z czasem zrezygnuję z takze ryb całkowicie. Póki co nie mogę sie im oprzeć :)