Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapPoniedziałek, 7 marca 2016 | 09:37:51 Walka z Coca Colą i kolorowymi napojami gazowanymi!
Możemy co prawda napić się wody, jednak ona nie wydaje się tak pyszna i kolorowa jak coca cola. Dlatego ten popularny napój ma w sobie to "coś" i właśnie to "coś" sprawia, że siegamy po ten napój czując w sobie ulgę i zadowolenie.. Wiem, ponieważ sama dość nie dawno porafiłam wypijać tego napoju nawet 0,5 - 1L dziennie! :-(
Szybko zorientowałam się, że cola mi szkodzi, zęby się psuły, chodziłam nie wyspana, nerwowa, wszystko mnie dosłownie denerwowało. A dlaczego tak się dzieje przy uzależnieniu od coli? A no właśnie jak można uzależnić się od coli co nie? A jednak można, więc zapraszam do czytania :-)

Przyjmijmy że jest upał na dworze, piekne lato, jednak dopada nas ciągłe pragnienie. Bierzemy do ręki zimną, dobrze znaną nam puszkę coca coli, pokrytą kropelkami wody. Podnisimy zawleczkę.. Psssst!.. cóż za przyjemność! Jednak jak reaguje na ten napój nasz organizm??

Jeżeli wypiliśmy już całą puszkę coli - dostraczyliśmy do organizmu równowartość 7 dużych kostek cykru!
Normalnie powinno to wywołać u nas odruch wymiotny, jednak zawarty w tym napoju kwas fosforowy zakwasza go i dlatego odczuwamy wrażenie orzeźwienia. Zaburza również metabolizm wapnia, powodując osteoporozę oraz zmianę struktury kości i zębów. W dodatku zawarty w coli aspartam- (sztuczny słodzik) powoduje rozwoj wielu groźnych chorób!
Chwilę później stężenie cukru we krwi gwałtownie wzrasta, wystawiając organizm na pierwszą próbę. Trzustka zaczyna produkować bardzo duże ilości insuliny, ponieważ tylko w ten sposób organizm będzie mógł przetworzyć nadwyżkę cukru w niechciany TŁUSZCZ, który jest łatwiej przyswajalny przez nasz organizm. Tłuszcz co prawda jestprzez pewien czas mało szkodliwy - jednak nadmiar glukozy we krwi jest jak śmiertelna trucizna. Kofeina w coli? No właśnie, większość kofeiny zawartej w tym napoju zstaje wchłonięta przez organizm. A ta z kolei powoduje rozszerzenie źrenić i podnosi ciśnienie krwi. W tym samym czasie podnosi się również, stężenie cukru w wątrobie, co powoduje uwolnienie się cukru do krwi. Organizm zaczyna produkować dużą ilość dopaminy, jest to hormon stymulujący "ośrodek przyjemności" w mózgu. Od cukru również można się uzależnić, nawet do tego stopnia, że w jednym z badań wykazano, że cukier uzależnia bardzij od kokainy! Na koniec stężenie cukru we krwi znacznie się obniża (hipoglikemia), a wraz z nią obniża się również poziom energii i koncentracji. Organizm kończy walkę z ogromną ilością cukru, a woda zawarta w coli jest całkowicie wydalona z organizmu i wraz z nią cenne ziązki takie jak magnez, wapń czy potas. Energia spada a my mamy ochotę na kolejną szklankętego pysznego i orzeźwiającego napoju i tym sposobem błędne koło się zamyka.

Podsumowując, dlaczego watro zaprzestać pić kolorowy napój coca cola?
1. Kwas fosforowy - zaburza metabolizm wapnia oraz powoduje osteoporozę i rozmiękanie kości i zębów.
2. Cukier - zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia, artretyzm i choroby nowotworowe, powstawanie przewlekłych stanów zapalnych.
3. Aspartam - aż 92 skutki uboczne a w tym guzy mózgu, epilepsja, nadwrażliwość emocjonalna i cukrzyca.
4. Kofeina - powoduje drgawki, bóle głowy, bezsenność, nadciśnienie, demineralizacja kości, utrata witamin!

Mało tego! Kwaśny odczyn coli jest zabójczy dla zębów! Ten napoj ma więcej kwasy niż sok z cytryny, dlatego można go uzywać do odrdzewiania metalu. Jeżeli pijemy colę często, szkliwo naszych zębów może stać się porowate, zżółknąć lub zszarzeć :-( O wpływie coli na otyłość można mówić bez końca np. u dzieci pijących colę ryzyko otyłości wzrasta do 60%.

Zacznijmy na nowo pić wodę!
Woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym. W organiźmie człowieka odgrywa bardzo ważne funkcje: transportuje składniki odżywcze, oraz przyczynia się do wydalania produktów przemiany materii, które są toksyczne dla organizmu.
A o to same zalety picia wody:
- orzeźwia
- odchudza
- utrzymuje równowagę pH ustroju
- zapobiega chorobom serca
- zdrowa skóra
- poprawia metabolizm
- usuwa toksyny
- zapobiega chorobom nerek
- chroni przed nowotworami
- zapobiega zaparciom
- reguluje temperaturę ciała
- pomaga utrzymać ciążę
- poprawia koncentrację i zdolności umysłowe

Należy codziennie pić około 2L wody mineralnej dziennie by cieszyć się zdrowiem i urodą na dłuuuggiieeee lata! :-)